';

Робоча зустріч «Стан замісної підтримувальної терапії в Україні, невідкладні завдання щодо її подальшого розвитку та покращення послуг для пацієнтів»

24-25 травня у м. Київ відбулася дводенна робоча зустріч «Стан замісної підтримувальної терапії в Україні, невідкладні завдання щодо її подальшого розвитку та покращення послуг для пацієнтів». У ній беруть участь керівники проектів за напрямком медичного та психосоціального супроводу пацієнтів ЗПТ, а також представники державних органів: «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Гриценко Т.В., Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Стасюк І.Є. і представники фармацевтичних компаній.

Фонд «Надія та Довіра» представляє керівник проекту Національний Телефон Довіри з питань наркозалежності та ЗПТ – Сергій Ботвін.

Серед головних новин можна виділити наступні:

– станом на 01.05.2017 замісну підтримувальну терапію в Україні отримує вже понад 9600 наркозалежних людей на базі 178 лікувальних сайтів у 25 регіонах України. Лідери по кількості пацієнтів: м. Київ, Полтавська, Дніпропетровська та Миколаївська області (500-700 осіб). Анти лідер: Закарпатська область (менше 50 осіб). З них близько 82% чоловіків та 18 % жінок.

Довідка: В цілому ЗПТ впроваджується у 80 країнах світу, в т.ч. всі країни ЄС. Як показник успішності програми була наведена така країна, як В’єтнам, в якій на даний час існує 55 тис. пацієнтів і почалась програма з 2007 року. Що заважає Україні досягти таких показників?

– за результатами організованого і проведеного міжнародною неприбутковою компанією Crown Agents тендера, результати якого були затверджені МОЗ України, постачальником препарату ЗПТ за кошти держбюджету 2016 року в розмірі 13 млн. грн. буде Харківське підприємство «Здоров’я народу». Орієнтовна дата поставки препарату на сайти очікується у вересні цього року. Також у 2017 році, буде закуплено 1 000 курсів метадону за кошти PEPFAR.

– за кошти держбюджету 2017 року буде закуплено 9756 курсів ЗПТ на загальну суму 18,4 млн. грн.

– представлений досвід ГО «Харківська Альтернатива» відносно впровадження замісної підтримувальної терапії на базі приватної клініки.

– Україна подала заявку в Глобальний Фонд по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією на фінансування у 2018-2020 роках. В заявці прописана діяльність Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ. Таким чином ми і далі будемо захищати права людей, які живуть з наркозалежністю, та спільно покращувати програму ЗПТ в Україні.

Також організаторами була надана можливість обговорити нагальні проблеми та перспективи поліпшення програм ЗПТ, поділитися досвідом, особливо в частині альтернативного видачі препарату за рецептами і стаціонарі.

   

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80