';

Наявність роботи як умова для видачі препарату для самостійного прийому

В Умані Черкаської області у пацієнтів замісної терапії вимагають довідку з місця роботи для того, щоб людина могла отримувати препарат для самостійного прийому.

Про це співробітникам Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ стало відомо після дзвінків пацієнтів КНП “Психіатрична лікарня”, яким відмовляли у видачі препарату “на руки”.

Виявляється, що причиною для таких рішень став внутрішній наказ, виданий директором лікувального закладу. Ситуація стає ще гострішою від того, що все це відбувається в умовах поширення коронавірусної інфекції.

В наказі, фото якого додається, йдеться про те, щоб “дозволити видачу препарату “Метадон-ЗН”, “Метафін”, “Метадол” хворим з опіоїдною залежністю за рецептом або безпосередньо з ЛПЗ для самостійного прийому в амбулаторних умовах та створення стаціонару вдома, терміном на 10 днів, рішенням МДК щодо кожного хворого індивідуально в разі якщо хворий:
– надав письмову заяву …
– отримує ЗПТ не менше 6 місяців
– дотримується правил участі у ЗПТ
– не вживає інших наркотичних засобів, протягом 6 місяців, що підтверджується результатами щомісячних тестів, …
– працевлаштований”

Слід зазначити, що вимоги щодо працевлаштування пацієнтів ні в наказі МОЗ №200 від 27.03.2012 (зі змінами в наказі МОЗ №863 від 17.12.2015) нема. Працевлаштування має розглядатися виключно як одне з можливих позитивних досягнень участі в програмі.

Водночас звернення подібної тематики регулярно надходять від учасників програми з різних регіонів України, а тому ми звернулися за роз’ясненнями до Центр громадського здоров’я України щодо того, чи відповідають подібні вимоги з боку медичного персоналу чинним нормативно-правовим актам.

Зі свого боку, ми хочемо звернути увагу на те, що такі «додаткові умови» істотно впливають на ефективність програми ЗПТ, особливо в частині привабливості програми для пацієнтів та їхньої ресоціалізації, бо людині, яка щодня відвідує кабінет видачі препарату, вкрай складно знайти роботу з відповідним графіком.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80