0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Про ситуації підвищеного ризику щодо зривів під час лікування замісною підтримувальною терапією (ЗПТ) та про ЗПТ і вагітність говорили днями під час інформаційного заняття для нових пацієнтів у м. Києві.
Відповідні зустрічі в Києві проводить завідувач відділення КМКНЛ «Соціотерапія» Каландія Гела Тенгізович за ініціативи Благодійного Фонду “Надія та Довіра”.
«Перше відчуття, яке виникає у нових пацієнтів, це здивування від того, скільки в них вільного часу. Усе тому, що і пошук грошей і пошук нелегальних наркотичних речовин віднімали значну частину життя кожного дня. Головне, щоб людина змогла наповнити свій день чимось корисним, починати краще з піклування про власне здоров’я», – розповів Каландія Гела Тенгізович.
Він також порадив уникати місць, які нагадують про вживання «вуличних» наркотиків, компаній споживачів. Оскільки спомини та розмови на цю тему підштовхують до зривів.
Учасники програми також поцікавилися, чи повинна вагітна жінка, або та жінка, яка планує стати мамою, вийти з програми ЗПТ.
У відповідь лікар-нарколог розповів, що попри поширені міфи, замісний препарат метадон не чинить згубного впливу на ембріон, тому учасниця програми ЗПТ має всі шанси народити абсолютно здорового малюка. Якщо ж вагітна опиниться в стані абстиненції – це може загрожувати життю ненародженої дитини.
Якщо порівнювати вживання вуличних наркотиків та програму замісної підтримувальної терапії, то набагато безпечніше виношувати вагітність жінці, яка є учасницею програми ЗПТ.
Завершилося інформаційне заняття традиційним чаюванням.
Інформаційні зустрічі проходять за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я, The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC.
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print