';

Про програму ЗПТ в умовах поширення коронавірусу

Поширення коронавірусної інфекції викликало шквал питань у пацієнтів замісної підтримувальної терапії. За відповідями учасники програми та їхні рідні звернулися до фахівців Національної Гарячої Лінінї з питань наркозалежності та ЗПТ.

У свою чергу, наші фахівці направили листа з пропозиціями до Центру громадського здоров’я. Зокрема, йшлося про те, що  усі пацієнти замісної терапії мають отримувати препарат для самостійного прийому на термін більший, ніж 10 днів.

Така пропозитція є обгрунтованою, адже пацієнти ЗПТ — це люди зі зниженим імунітетом та рядом супутніх захворювань, серед яких патології серцево-судинної та дихальної систем. Щоб отримати життєво необхідне лікування пацієнти ЗПТ змушені приходити на сайт, який є місцем скупчення людей, а діставатися до нього нерідко потрібно громадським транспортом.
В умовах пандемії це становить величезний ризик як для здоров’я, так і для життя.
“Просимо … вжити всіх необхідних заходів та надати відповідні роз’яснення закладам охорони здоров’я, щодо переведення усіх пацієнтів на отримання препарату для самостійного прийому на максимально довгий термін, щонайменше до кінця карантину”, – йшлося у нашому зверненні.

У відповідь, Центр громадського здоров’я поінформував, що вже направив відповідного листа до Міністерства охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я, у свою чергу, надало рекомендації щодо особливостей організації лікування із використанням препаратів замісної підтримувальної терапії в умовах введення в країні протиепідемічних заходів і обмежень для запобігання розповсюдженню коронавірусу.

Важливим є пункт щодо рекомендацій створення стаціонарів вдома для осіб, які у результаті наявності супутньої патології та вжиття протиепідемічних заходів не можуть щоденно відвідувати кабінети ЗПТ

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80