';

Про примусову зміну одного замісного препарату на інший у Чернівцях

Фахівці Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ продовжують слідкувати за розвитком ситуацій, пов’язаних з порушенням прав пацієнтів у Чернівцях.

Днями ми розповідали про учасника програми замісної підтримувальної терапії, який отримував препарат “Бупренорфін”. Проте коли тест показав, що він вживав амфетамін, лікар примусово, нічим не аргументуючи своє призначення, перевів його на “Метадон”.

Чоловік відразу, як йому почали знижувати дозування “Бупренорфіну”, звернувся з заявою до головного лікаря, але відповідь так і не отримав. Хоча він і пояснював медпрацівникам, що “Метадон” йому не підходить за медичними показниками, все це виявилося марно.

Від запропонованого “Метадону” учасник програми відмовився з фіксацією у картці, крім того, він кілька разів приходив і відмовлявся пити цей препарат. Тому чоловіка виключили з програми.

Зараз колишній пацієнт ЗПТ чекає, що ситуація вирішиться, а поки повернувся до вживання вуличних наркотиків.

Фахівці Гарячої Лінії також зверталися за роз’ясненнями до головного лікаря медзакладу, де чоловік отримував замісний препарат, але, навіть з огляду на терміновість ситуації, відповіді так і не отримали. Тому з проханням поновити чоловіка на програмі на препарат “Бупренорфін” ми звернулися до Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80