Про інфекційні захворювання, способи лікування та профілактики говорили під час інформаційного заняття для нових пацієнтів ЗПТ у Києві.
Тема зустрічі “ВІЛ, вірусні гепатити, COVID-19. АРТ, лікування вірусних гепатитів та вакцинація від COVID-19” об’єднала досить великий обсяг інформації.
Проводив інформаційне заняття завідувач відділення “Соціотерапія” Каландія Гела Тенгізович. Традиційно, спілкування було побудоване в формі діалогу – учасники зустрічі ставили питання, на які отримували вичерпні відповіді.
Поділимося найцікавішими з них.
? Яка ймовірність, що я вилікую вірусний гепатит С?
! Якщо мова йде про хронічний гепатит С, то препарати прямої дії допомагають одужати 90% хворих. Наразі, в Україні ефективні лікарські засоби для лікування від вірусного гепатиту C закуповують коштом державного бюджету.
? Я сумніваюсь, що COVID-19 аж такий небезпечний як про нього говорять. Які є дані з цього приводу?
! Тут можна спиратися на статистичні дані.
– У 2018 р.(до COVID-19) через хвороби органів дихання померли 12906 людей.
– Натомість у 2020 р. коронавірус став третьою по частоті причиною смерті українців, він забрав життя 21 284 особи.
– Цьогоріч протягом січня – жовтня 2021 року від коронавірусу вже померли – 55082 особи.
Запобігти смертності від коронавірусу та важкому розвитку хвороби покликана вакцинація.
? Я чув, що сама вакцинація може стати причиною розвитку коронавірусної інфекції. Чи правда це?
! На теперішній час доступні вакцини: AstraZeneca/Covishield, Coronavac від Sinovac Biotech, Comirnaty від Pfizer та Modepna. Жодна з цих вакцин не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Отже, заразитися COVID-19 від вакцин неможливо. Використовуються вакцини для того, щоб в організмі людини створити захист від вірусу, безпечно виробити імунітет до COVID-19.
? Я приймаю АРТ. Чи може терапія захистити мене від коронавірусу?
! Дані, які б доводили, що АРТ захищає від коронавірусу – наразі відсутні. З цього приводу були проведені дослідження, але на їх дані не можна спиратися через невелику вибірку, різні варіації ліків та невизначеність інтенсивності впливу.
Але доведеним є той факт, що люди, які живуть з ВІЛ, з розвинутою стадією захворювання, з низьким рівнем CD4 і високим вірусним навантаженням, або люди з ВІЛ-позитивним статусом, які не приймають АРТ, в цілому мають підвищений ризик різних інфекцій і пов’язаних з ними ускладнень.
Тому людина сама зацікавлена в регулярному своєчасному прийомі АРТ.
Усі учасники зустрічі також були поінформовані про можливості для вакцинації, лікування вірусного гепатиту С.
А також дізналися, що з питаннями та проблемами, пов’язаними з COVID-19, можна звертатися на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ за телефоном 0800507727 (дзвінки в межах України – безкоштовні)
Якщо ж є питання стосовно отримання безкоштовного лікування ВГС – можна звертатися на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів за телефоном 0800503310 (дзвінки в межах України – безкоштовні)
Нагадуємо, що організаторам інформаційних занять для нових пацієнтів ЗПТ в м. Києві є Благодійний Фонд “Надія та Довіра” за підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та CDC