0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

З 1 січня по 30 червня 2022 року консультації на Національній Гарячій Лінії з питань вірусних гепатитів отримали 1037 людей. У порівнянні з минулим роком кількість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів збільшилась майже вдвічі, особливо кількість звернень зросла з початком війни.

Якщо на початку року звернення були щодо відсутності вакцин проти гепатиту В (навіть у пологових будинках), вимагання хабаря за безкоштовне лікування гепатиту С, то з початком війни їх тенденція дещо змінилась, стали надходити звернення щодо неможливості діагностування гепатиту через відсутність розхідників, стали звертатись пацієнти, які розпочали лікування, але через активні бойові дії або окупацію вимушені були виїхати у більш безпечні регіони, і у них виникли проблеми з продовженням лікування. Також велика частина звернень стосувалася відсутності майже у всіх регіонах України препаратів для лікування гепатитів В та С (або наявність у лікувальному закладі лише одного препарату зі схеми).

Взагалі ж звернення за категоріями виглядають наступним чином: загальна інформація про вірусні гепатити – 22% дз., безкоштовне/державне лікування – 33% дз., профілактика ВГ (ризики) – 9% дз., переадресація до лікаря (лікування ВГС) – 6% дз., дообстеження пацієнта на ВГ – 15% дз., інфікування ВГС третьою особою (навмисне/халатність) – 0,25% дз., переадресація на інші ГЛ – 1,75% дз., інші – 8% дз, питання стосовно COVID-19 – 5%.

Традиційно на Національну Гарячу Лінію з питань вірусних гепатитів жінки звертаються трохи частіше за чоловіків. Так за пів року ми отримали 493 звернення від чоловіків та 544 від жінок.


У більшості випадків клієнтами Національної Гарячої Лінії з питань вірусних гепатитів є представники ключових груп та їхні рідні. Відповідно, протягом першого півріччя 2022 року, Гаряча Лінія опрацювала 730 звернень від представників ключових груп та їхніх рідних, 267 звернень від загального населення, 24 звернення від військових, 2 від представників НУО, ще 14 звернень віднесені до категорії «інші».


Якщо розглянути найчисельнішу категорію, то можна помітити, що найбільше звернень надходить від людей, які живуть з наркозалежністю: споживачі ін’єкційних наркотиків зверталися на Гарячу Лінію 214 разів, люди, які вживають наркотики (Не СІН) – 190, пацієнти ЗПТ — 87 разів.


Можна стверджувати, що завдяки діяльності Національної Гарячої лінії з питань вірусних гепатитів, підвищено поінформованість населення не лише про вірусні гепатити, способи профілактики, можливості для тестування та лікування, а й обізнаність стосовно профілактики та лікування COVID-19.
Відбулося це в тому числі завдяки онлайн-консультуванню лікаря-інфекціоніста, яким за звітний період було надано 18 консультацій з питань COVID-19.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print