';

Ні свавіллю правоохоронців! Співробітники Нацгвардії не мають втручатися в роботу програм зменшення шкоди

Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ отримала звернення від Голови правління ОБФ “Повернення до життя”, регіонального представника ВБО «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я» в Кіровоградській області Олександра
Остапова.

Він розповів, що 30 квітня 2020 року приблизно о 13.00 до соціального працівника організації, який виконував свої обов’язки, підійшов патрульний наряд з 4 осіб (2 з яких були курсанти, які проходять практику в ГУНП, інші 2 – представники Національної гвардії).

Не зважаючи на службове посвідчення та пояснення щодо мети роботи, правоохоронці провели обшук робочих та особистих речей соціального працівника Наумова Андрія. На зауваження соціального працівника про порушення вимог чинного законодавства, правоохоронці не реагували. Після обшуку патрульна група, не представившись, пішла. Про цей випадок паном Остаповим було написане звернення.

Але ситуація на цьому не закінчилась, сьогодні, 07.05.2020, вранці, наряд підрозділу Національної гвардії України (державний номер авто 1103 ФЧ), за підтримки Патрульної поліції міського відділу Національної поліції (номер жетону одного з патрульних 01425), не представившись та не виконавши інші елементарні вимоги закону, затримали та доставили до Кропивницького відділу поліції (по вул. Вокзальна, 58) соціального працівника Наумова Андрія та іншого стороннього громадянина, який просто зробив
зауваження працівникам поліції. У відділку в Андрія відразу відібрали мобільний телефон, але через 1,5 години «з’ясування особи» (хоча соціальний працівник ще при першому контакті пред’явив посвідчення
організації та паспорт громадянина України), повернули телефон та відпустили, навіть не вибачившись.

ОБФ “Повернення до життя” багато років успішно займається програми профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу та вірусних гепатитів серед ключових та уразливих категорій населення, і зокрема, серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики, (ЛВІН) в Кіровоградський області та місті Кропивницький за підтримки міжнародних організацій, а починаючи з цього року організація розпочала надання відповідних профілактичних послуг вже за прямим замовленням Міністерство охорони здоров’я України за кошти державного бюджету.

Наразі співробітники Національної поліції та Національної гвардії своїми діями фактично перешкоджають впровадженню державної програми, ефективному та цільовому використанню бюджетних коштів, та наносять шкоду, як епідемічній ситуації в місті, так і здоров’ю клієнтів програми та жителів міста.

Фахівці Гарячої Лінії вже написали офіційне звернення до Начальника Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з вимогою припинити подібні втручання з боку підлеглих, провести службове розслідування щодо вищевказаних інцидентів та роз’яснювальну роботу серед співробітників поліції Кіровоградської області.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80