';

Фільм про особливості роботи Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ

До людей, які живуть з наркозалежністю, суспільство ставиться з пересторогою. Проявляється це не тільки у стосунках з оточуючими, але й з лікарями, та поліцією. Нажаль, в Україні не рідкість ситуації, коли медичні працівники не надають пацієнту допомогу тільки тому, що людина вживає наркотичні речовини.

Поліцейські можуть безпідставно обшукати чи затримати наркозалежного. Трапляються випадки, коли правоохоронці вилучають у людини законно отриманий замісний препарат.

Аби вчасно реагувати на подібні ситуації і допомогти наркозалежним відстоювати свої права, протягом багатьох років працює Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та замісної підтримувальної терапії.

Звернувшись сюди за телефоном 0-800-507-727, можна не тільки дізнатися адреси сайтів, а й отримати кваліфіковану юридичну допомогу. Якщо виникають конфліктні ситуації з медичними працівниками чи правоохоронними органами, вирішити їх допомагає юрист-адвокат.

Упродовж 2015-2017 років фахівці Гарячої Лінії прийняли близько 8 000 звернень. За кожним із них стоїть людина, яка прагне отримати життєво необхідний препарат.

Сьогодні можливостями замісної терапії в Україні користуються більше 10000 пацієнтів. Але звернення від наркозалежних показують, що програми потребують розширення, особливо в регіонах.  Адже за оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, ЗПТ є одним з найефективніших способів лікування опіоїдної залежності. Завдяки програмам вдається подолати відразу цілий комплекс проблем.

Препарати замісної терапії пацієнт отримує не ін’єкційним шляхом, а у вигляді пігулок чи розчину, який необхідно випити. Тому знижується ризик інфікуватися вірусом гепатиту або ВІЛ, як це трапляється під час прийому заборонених ін’єкційних наркотиків. Навпаки, пацієнти ЗПТ можуть приділяти увагу своєму здоров’ю і лікуванню хронічних хвороб. Серед них і такі небезпечні захворювання, як  ВІЛ, туберкульоз, гепатити В і С, септичні стани.

Препарати, які пацієнт отримує в медичному закладі, значно безпечніші за «вуличні наркотики». Це надзвичайно важливо для вагітних з наркозалежністю.

Учасник програми ЗПТ знаходиться під наглядом медпрацівників, це дозволяє пацієнту уникнути передозування, яке може призвести до смерті. На відміну від «вуличних» наркотиків, замісна терапія довела свою безпечність. Людина може приймати препарат десятиріччями і зберігати стабільний фізичний стан. Повна відмова від опіоїдів можлива, якщо пацієнт достатньо стабілізувався і сам прагне відмовитися від наркотичних речовин.

Завдяки ЗПТ пацієнту не треба шукати гроші на придбання нелегальних опіоїдів. Як результат – скорочується кількість злочинів, а люди повертаються до активного соціального життя, створюють сім’ї і народжують дітей.

Більше про замісну підтримувальну терапію та роботу Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ можна дізнатися  з фільму або за телефоном              0-800-507-727. Дзвінки безкоштовні. Тут вас зрозуміють, бо в організації працюють люди, які мали схожі проблеми.

Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
  • Pinterest
Share

+38 (044) 229 42 80