0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом серпня на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 444 звернення (383 телефоном та 61 онлайн), тобто кількість дзвінків порівняно з липнем майже не змінилася. Також було оброблено 18 кейсів.


У 7 з 10 випадків на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ звертаються чоловіки, відповідно, 3 з 10 звернень – від жінок.

За категоріями клієнтів на першому місці – пацієнти ЗПТ 52,03%, на другому СІН – 33,33% і на третьому – члени родини 9,23%.

Розподіл звернень за регіонами виглядає наступним чином: як і зазвичай, лідирує м. Київ, звідки надійшло 19,37% звернень. На другому місці за кількістю звернень Дніпропетровська область, звідки надійшло 12,16% звернень і Одеська область з 6,08% звернень.

Щодо категорій звернень, то найбільше дзвінків – у категорії інше (сюди ввійшли дзвінки й щодо військового обліку, і щодо відсутності препарату в аптечній мережі та інші) – 22,52%, участь у програмі ЗПТ – 13,51%, контакти сайтів та лікарів – 11,94%, питання щодо COVID-19 – 10,36%, видача на руки – 5,86% та дозування – 5,41% звернень.

У порівнянні з минулим місяцем збільшилась кількість звернень щодо прийому до програми ЗПТ. Зокрема, стали надходити скарги щодо відмови у прийомі нових пацієнтів.

Питань щодо контактів сайтів ЗПТ стало дещо менше.

Продовжують надходити скарги на недостатнє дозування замісного препарату, у тому числі скарги на якість препарату бупренорфін Харківського виробника, і скарги на відмови лікарів у корегуванні, тобто підвищенні, дозування.

Знову у зв’язку з відсутністю препаратів в аптечній мережі збільшилась кількість дзвінків щодо участі в програмі ЗПТ.


Також досить частими є звернень щодо військового обліку.


Цікавляться пацієнти й правилами отримання препарату для самостійного прийому (контроль залишків та тестування).


З цікавих кейсів:
Дуже прикро, що деякі «підприємливі» пацієнти намагаються отримати препарати для самостійного прийому одночасно на декількох сайтах ЗПТ (мало того, були звернення від пацієнтів, які цікавились, чи є у лікарів загальна база).


Так, до нас звернувся пацієнт зі скаргою, що його без ніяких порушень та попереджень вивели з програми. Екс-учасник програми розповів, що вже 3 дні без препаратів.
Як з’ясувалось: пацієнт сам зі Львову, зареєстрований як тимчасово переміщена особа в місті Дніпро, там і отримує лікування. Він без попередження поїхав до м. Одеса та намагався там стати учасником програми ЗПТ, крім цього за час лікування в Дніпрі ще намагався отримати препарати у Львові. Його виведено за порушення правил участі в програмі ЗПТ.


Ми продовжуємо отримувати звернення щодо участі в програмі ЗПТ під час відбування покарання. Так, у серпні на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ звернувся колишній пацієнт програми ЗПТ, якому після позбавлення волі було проведено детоксикацію, але він виявив бажання і надалі отримувати ЗПТ в колонії. Проте для подальшої участі в програмі ЗПТ пацієнта було розподілено відбувати покарання у Вінницьку установу № 81, де його відмовились приймати через невідповідність режимів безпеки.
Написано звернення та отримано офіційну відповідь від ЦОЗ ДКВС за №1708-02-22 від 15.08.2022, у якій зазначено, що лікування у програмі ЗПТ в місцях позбавлення волі з максимальним рівнем безпеки почнеться у червні 2023 року у виправній колонії № 56.


Нагадуємо, що попри війну ми продовжуємо захищати права наркозалежних та пацієнтів ЗПТ. Зв’язатися з нами можна онлайн або за телефоном 0-800-507-727 (дзвінки з телефонів мобільних та стаціонарних операторів України безкоштовні). Наші консультанти на зв’язку щодня з 7.00 до 23.00.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print