0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Протягом серпня 2023 року на Національну гарячу лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надійшло 430 звернень (408 телефоном та 22 онлайн).

Традиційно, кожне третє звернення на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ нажходить від жінки. Не став виключенням і серпень 2023 р. Протягом місяця фахівці Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ отримали 152 звернень від жінок та 278 від чоловіків.

Більшість звернень на Національну Гарячу Лінію з питань наркозалежності та ЗПТ надходить від пацієнтів ЗПТ та споживачів ін’єкційних наркотиків. У серпні 2023 р. від пацієнтів ЗПТ надійшло 242 звернення, а від СІН — 136. Ще 33 звернення надійшло від членів родини СІН/ЗПТ, 6 від представників НУО, 3 звернення віднесено до категорії клієнта «інші».

У порівнянні з минулим місяцем знизилась кількість звернень від ВПО, але збільшилась кількість щодо контактів сайтів та лікарів (в основному запит на контакти закордоном).

Якщо говорити про розподіл звернень за тематикою, то найчастіше люди цікавилися програмою ЗПТ. Відповідну інформацію наші консультанти озвучили у 100 зверненнях. Наступна за популярністю тема для звернень — це контакти сайтів та лікарів, ці питання звучали в 63 зверненнях. Трійку тем-лідерів за частотою звернень замикають питання, що стосуються військового обліку. Цього місяця звернень відповідної тематики надійшло 38 (для порівняння — у липні відповідних звернень було 39) — ця тема випередила по кількості звернень такі традиційно популярні теми як наркозалежність та скарги на дозування замісного препарату. До речі, у серпні останніх надійшло на 9 менше, ніж у липні.

Щодо розподілу звернень за регіонами, то, як і раніше, найчастіше зверталися мешканці м. Київ, Дніпропетровської, Львівської та Одеської областей.  Найменша кількість звернень надійшла з Закарпатської

Щодо нових тенденцій, то збільшилась кількість звернень від пацієнтів ЗПТ, щодо військового обліку, а саме від тих, які отримали повістку до військкомату, щодо можливості їхнього призову до лав ЗСУ.

Серед стратегічних кейсів можна виділити наступні:

1. Припинення роботи сайту ЗПТ на базі Кам’янської лікарні (Черкаська область) через кадрове питання. Написано офіційне звернення та отримано відповідь: що всі пацієнти будуть отримувати препарат для самостійного прийому на 10 діб, а при вирішенні кадрового питання кабінет видачі поновить свою роботу.

2. Скарга від пацієнта ЗПТ, який, перебуваючи у Чернігівському СІЗО, написав заяву щодо подальшого відбування покарання у колонії, у якій є програма ЗПТ, але його було розподілено до колонії де даної програми немає.
Нами написано офіційний лист та отримано відповідь від ЦОЗ ДКВС у м. Києві та Київській області (так як пацієнта етапували до Київського СІЗО): що пацієнт перебуває у задовільному стані і його направлено до ДУ «Коростенська виправна колонія № 71» (в якій програми ЗПТ немає) і що він за час перебування в Київському СІЗО за медичною допомогою до медичного персоналу не звертався, у тому числі з питання організації надання йому ЗПТ.

3. Видача половини дозування всім пацієнтам програми ЗПТ у м. Коростишів (Житомирська область). Написано офіційне звернення, відповідь ще не отримано.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print