0 800 507-727

національна гаряча лінія з питань наркозалежності та зпт

0 800 503-310

національна гаряча лінія з питань
вірусних гепатитів

Про права жінок, які живуть з наркозалежністю, з найвищої трибуни країни. Це про промову Світлани Ткалі, президента Благодійного Фонду «Надія та Довіра», активістки Всеукраїнського об’єднання накозалежних жінок «ВОНА», на парламентських слуханнях на тему «Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп».

У виступі лідери йшлося про необхідність доступу до репродуктивних послуг для жінок, які живуть з наркозалежністю, та необхідності змін до сімейного кодексу. Адже зараз, хоча ефективність замісної підтримувальної терапії у подоланні опіоїдної залежності доведена, хронічна наркоманія (захворювання, якого фактично немає в МКЗ-10) є приводом для позбавлення жінки батьківських прав. Це, в свою чергу, створює підґрунтя для маніпуляцій та домашнього насильства, від якого страждають не тільки жінки, а й діти.

Питання множинної дискримінації жінок, які живуть з наркозалежністю, увійшло до порядку денного завдяки просвітницькій кампанії з лідерами думки.

Зокрема, про дискримінаційні положення законодавства стосовно ЖЖН говорила Наталя Федорович, заступниця Міністра соцполітики.

У свою чергу, Ірина Суслова, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, зазначила, що жінки які живуть з ВІЛ (серед яких немало представниць ЖЖН) у Києві наразі позбавлені права обирати пологовий будинок. Також голова підкомітету підкреслила, що «жінки з наркозалежністю в місцях позбавлення волі не отримують допомоги і лікування». Ситуація, яка склалася, вимагає вирішення у найкоротший термін.

Переглянути, як проходили парламентські слуханя можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=SoufMHD8YCg

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Telegram
Pocket
Print